Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Trä och byggvaror
Referensnummer: KS 2021/529
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 03410000 Trä
II.1.4.
Kort beskrivning
Uddevalla kommun behöver förnya sitt ramavtal gällande trä och byggvaror.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 03419000 Virke, 44140000 Byggmaterialrelaterade produkter, 44190000 Diverse byggmaterial, 44191000 Diverse byggmaterial av trä, 44230000 Byggnadssnickerier, 44420000 Varor som används för byggnadsändamål
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen