Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Beslutstödssystem
Referensnummer: 22/22
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 48400000 Programvara för affärstransaktioner och personliga affärer
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingens syfte är att tillgodose Helsingborgshems behov av ekonomiskt beslutsstödsystem som inkluderar analys, budget och prognos. Se mer information om upphandlingen i bifogade upphandlingsdokument.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48812000 Ekonomiska informationssystem
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen