2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal omhändertagande av slam från avloppsreningsverk
Beskrivning: Upphandlingen omfattar ramavtal för omhändertagande, hantering och avsättning av slam med olika egenskaper från VA SYDs avloppsreningsanläggningar.
Intern identifierare: 23/01609
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 90513600 Avlägsnande av slam, 90513700 Transport av slam, 90513800 Behandling av slam, 90513900 Hantering av slam
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Generell del
Beskrivning: Upphandlingen omfattar ramavtal, härefter Avtalet, för omhändertagande, hantering och avsättning av slam med olika egenskaper från VA SYDs avloppsreningsanläggningar.
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Delområde 1
Beskrivning: Slam från Sjölunda avloppsreningsverk, Spillepengsgatan, Malmö
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Delområde 2
Beskrivning: Slam från följande avloppsreningsverk Borgeby, Tegelbruksvägen 9, Lomma • Ellinge, Ellingevägen, Eslöv • Klagshamn, Badvägen 27, Klagshamn • Källby, Höjeåvägen 64, Lund • Södra Sandby, Flyingevägen