660725-2023 - Konkurrensutsättning
Sverige – Konsulttjänster inom VA – Konsultuppdrag Byggledning inom VA
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelKonsultuppdrag Byggledning inom VA
BeskrivningUpphandlingen avser konsultuppdrag för byggledning inom VA. Konsultuppdragen innefattar byggledning inom VA-verk (pumpstationer, vattenverk, avloppsreningsverk samt ledningsläggning i samband med VA-verk).
Intern identifierareTN 2023/2270
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71321300 Konsulttjänster inom VA
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareKonsultuppdrag Byggledning inom VA