2. Förfarande
Förfarande
Titel: Service och installation av vitvaror - ramavtal
Beskrivning: Förfrågan avser ramavtal för service och installationsarbeten av vitvaror som beställs löpande av beställaren. Arbetet omfattar oplanerat och planerat underhåll, service med felsökning och installationsarbete mm.
Intern identifierare: 23/75
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 50000000 Reparation och underhåll
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Generell del
Beskrivning: Förfrågan avser ramavtal för service och installationsarbeten av vitvaror som utförs på löpande räkning efter avrop från beställaren.
Huvudklassificering (cpv): 51000000 Installation (utom programvara)
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Utvärdering - Service och installation av vitvaror