660769-2023 - Konkurrensutsättning
Sverige – Webbsideutformningstjänster – Förvaltning och support av webbplatser
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelFörvaltning och support av webbplatser
BeskrivningHuddinge Samhällsfastigheter och Huge Bostäder upphandlar ramavtal avseende förvaltning och support av webbplatser.
Intern identifierareHS/2023:279
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 72413000 Webbsideutformningstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 72415000 Webbvärdtjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelUpphandlingsföreskrifter
BeskrivningHuddinge Samhällsfastigheter och Huge Bostäder önskar upphandla ramavtal avseende förvaltning och support av parternas webbplatser. Beställaren står för hostingen i egen regi.
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelKrav på leverantören
BeskrivningUpphandlingen avser förvaltning och support av beställarnas webbplatser. Beställaren hostar själv sidorna.
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelKrav på tjänsten
BeskrivningFörvaltning och support av beställarnas webbplatser.
Del (anbudsområde)LOT-0004
TitelAnbudsutvärdering
BeskrivningUpphandling av förvaltning och support av webbplatser.
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Ytterligare klassificering (cpv): 72413000 Webbsideutformningstjänster
Del (anbudsområde)LOT-0005
TitelAccept villkor och avtalsvillkor
BeskrivningFörvaltning och support av webbplatser.