660789-2023 - Konkurrensutsättning
Sverige – System- och stödtjänster – Digital handläggning av skolskjuts
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelDigital handläggning av skolskjuts
BeskrivningUpphandling av system för digital handläggning av skolskjuts till Eskilstuna kommun, där de sökande ska kunna genomföra sin ansökan av skolskjuts och handläggarna ska kunna handlägga de inkomna ansökningarna. Handläggare ska även kunna genomföra uppföljning av skolskjuts, planering av skolskjutsrutter samt bedömning av trafikförhållanden i efterfrågat system.
Intern identifierareVFJ 22.107
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 72250000 System- och stödtjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000
TitelGenerell del
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd