Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/stockholm/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Serviceartiklar Simhallar
Referensnummer: 2.3.2/2022/685
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 18000000 Kläder, skor, väskor och tillbehör
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar bad- och sim relaterade produkter, dels för försäljning och dels för simhallarnas eget bruk.
Leverans kommer endast att ske till Beställarens verksamheter.
Avsikten är att teckna ramavtal med en (1) leverantör förutsatt att anbudsgivaren uppfyller samtliga uppställda krav.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 3 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas förhögsta antal delkontrakt: 1
Högsta antal delkontrakt som kan tilldelas en anbudsgivare: 1
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 18000000 Kläder, skor, väskor och tillbehör, 18412800 Simkläder, 37412340 Simglasögon eller simfenor
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen