660902-2025 - Resultat
Sverige – Järnvägsingenjörstjänster – Bdl 512, Anslutning Marjarp kombiterminal projektering
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Bdl 512, Anslutning Marjarp kombiterminal projektering
Beskrivning: Projektering - Framtagande av förfrågningsunderlag, bygghandling, och förvaltningsdata. Åtgärden går ut på att: -Ansluta Marjarpsterminalen i norr med västra stambanan - Lägga växlar mellan upp och nedspår i västra stambanan - Signalreglera Marjarpsterminalen
Intern identifierare: KOM-417061
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71311230 Järnvägsingenjörstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71311300 Konsulttjänster för infrastruktur, 71530000 Konsulttjänster för bygg- och anläggningsarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Bdl 512, Anslutning Marjarp kombiterminal projektering