660969-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Anläggningsarbete – Byggservice
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Byggservice
Beskrivning: Ramavtal för löpande byggservice arbeten
Intern identifierare: KS 2026/421
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Beskrivning: Upphandlingen avser ramavtal för byggservice och mindre byggentreprenader
Intern identifierare: 1918644-0
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Anbudsområde 1
Beskrivning: Ramavtal för byggservice
Intern identifierare: 1918645-1
Huvudklassificering (cpv): 45400000 Färdigställande byggnadsarbeten
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Anbudsområde 2
Beskrivning: Ramavtal avseende mindre byggentreprenader
Intern identifierare: 1918646-2