2. Förfarande
Förfarande
Titel: AMA-specialister
Beskrivning: Leverantören ska för beställarens räkning bistå med AMA-specialist. Tjänsterna sträcker sig, med AMA som referensverk, från upphandlingsskedet via dess tekniska dokument och genom entreprenadens/projektets genomförande.
Intern identifierare: 25SVOA1270
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Beskrivning: Leverantören ska för beställarens räkning efter avrop bistå med AMA-specialist. Tjänsterna sträcker sig från upphandlingsskedet och tekniska dokument och genom entreprenadens genomförande.
Intern identifierare: AMA-specialister