661154-2021 - ResultatSverige-Karlstad: Färdiglagad mat
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Sallader, smörgåsar och fikabröd MSB Stockholm och Karlstad
Referensnummer: 21/66
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
15894200 Färdiglagad mat
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser leverans av sallader, varm mat kallskuret, smörgåsar, fikabröd och dryck mm. till MSB:s kontor i Solna och Karlstad.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Sallader, smörgåsar och fikabröd MSB Stockholm
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
15810000 Brödprodukter, färska bakverk och kakor, 15811510 Smörgåsar, 15811511 Färdiga smörgåsar, 15980000 Alkoholfria drycker, 55521200 Måltidsleveranser
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen avser leverans av sallader, varm mat kallskuret, smörgåsar, fikabröd och dryck mm. till MSB:s kontor i Solna.
Upphandlingen avser leverans av sallader, varm mat kallskuret, smörgåsar, fikabröd och dryck mm. till MSB:s kontor i Karlstad.
Del nr: 2
15800000 Diverse livsmedel, 15810000 Brödprodukter, färska bakverk och kakor, 15811510 Smörgåsar, 15811511 Färdiga smörgåsar, 15812000 Bakverk och kakor, 15980000 Alkoholfria drycker, 55521200 Måltidsleveranser