Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kassasystem
Referensnummer: 2.4-2021-318
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 48110000 Programvara för kassasystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Statens maritima och transporthistoriska museer (SMTM) avser upphandla ett nytt kassasystem som ska införas på myndighetens samtliga arenor.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 30142000 Räknemaskiner och kassaapparater, 48110000 Programvara för kassasystem, 72212110 Programvaruutvecklingstjänster för kassasystem
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen