Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bemanning av legitimerad personal inom hälso- och sjukvård
Referensnummer: VON/2022:327
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser att tillgodose kommunens behov av legitimerad personal inom hälso- sjukvård framförallt sjuksköterskor men under sommarperioden kan behov även uppstå av arbetsterapeut och fysioterapeut.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 80 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård, 85100000 Hälsovårdstjänster, 85141200 Sjukskötersketjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen avser att tillgodose kommunens behov av legitimerad personal inom hälso- sjukvård.