66131-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster – Tekniska konsulter - VVS och SRÖ
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelTekniska konsulter - VVS och SRÖ
BeskrivningUpphandling med två delområden. VVS och SRÖ . I denna upphandling ingår uppdrag för alla typer av fastigheter exempelvis bostäder, skolor, lokaler, industrilokaler, idrottsanläggningar, mark, markanläggningar, kontor och övriga offentliga lokaler som staden förvaltar. Konsulten ska kunna utföra beskrivningar, driftkort och flödesscheman, upprättande av drifts- och underhållsinstruktioner, projektering av märkning, utförande av kostnadskalkyler samt att utföra konfiguration, administration och styrsystem.
Intern identifierare862/23
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71300000 Ingenjörstjänster, 71321400 Konsulttjänster inom ventilation, 71356000 Tekniska tjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelVVS och SRÖ - Generell
Ytterligare klassificering (cpv): 71300000 Ingenjörstjänster, 71321400 Konsulttjänster inom ventilation
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelVVS
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelSRÖ