6614-2020 - Frivillig förhandsinsynSverige-Södertälje: Industri- eller laboratorieugnar och förbränningsugnar
Meddelande om frivillig förhandsinsyn
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
TI 2019-2005 Biokolsanläggning
Referensnummer: TI 2019-2005
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
42300000 Industri- eller laboratorieugnar och förbränningsugnar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av en flyttbar produktionsanläggning för batchvis tillverkning av biokol.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
42320000 Ugnar för förbränning av avfall, 42940000 Maskiner för värmebehandling av material, 42942000 Ugnar och tillbehör, 42990000 Diverse specialmaskiner, 90514000 Återvinning av avfall
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen