661440-2023 - ResultatSverige-Landskrona: Räddningsfordon
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Släckbil
Referensnummer: 23/83
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34114110 Räddningsfordon
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av Släckbil till Landskrona Räddningstjänst.
Upphandlingen avser ett engångsköp av släckbil utformad enligt kravställning till Landskrona Räddningstjänst med ett uppskattat värde av 6 000 000 SEK exklusive moms.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34114100 Utryckningsfordon, 34144210 Brandfordon, 34144212 Brandbilar med vattentank
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen