661478-2021 - ResultatSverige-Göteborg: Brödprodukter, färska bakverk och kakor
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bageri- och konditoriprodukter
Referensnummer: 100-46944-2021
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
15810000 Brödprodukter, färska bakverk och kakor
II.1.4.
Kort beskrivning
Länsstyrelsen inbjuder till anbudslämning för att täcka det behov som Länsstyrelsen har av bageri och konditoriprodukter så som färskt bröd, tårtor, bakverk och bullar.
Avrop från detta avtal kan bli aktuellt till Länsstyrelsens externa och interna möten och konferenser som Länsstyrelsen organiserar. Länsstyrelsen köper också in bageriprodukter till de olika kontorens cafeterior där produkterna säljs till självkostnadspris.
Anbud lämnas på minst ett geografiskt område som motsvarar verksamhetsorterna Borås, Göteborg, Mariestad, Skara, Uddevalla och Vänersborg.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
15811000 Brödprodukter, 15811400 Tekakor ("crumpets"), 15812000 Bakverk och kakor
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
bageri- och konditoriprodukter verksamhetsort Göteborg
Del nr: 2
15811000 Brödprodukter, 15812000 Bakverk och kakor, 15812100 Bakverk
bageri- och konditoriprodukter verksamhetsort Mariestad
Del nr: 3
bageri- och konditoriprodukter verksamhetsort Borås
Del nr: 4
15811000 Brödprodukter, 15812000 Bakverk och kakor
bageri- och konditoriprodukter verksamhetsort Skara
Del nr: 5
bageri- och konditoriprodukter verksamhetsort Uddevalla
Del nr: 6
15810000 Brödprodukter, färska bakverk och kakor, 15811000 Brödprodukter, 15812000 Bakverk och kakor
bageri- och konditoriprodukter verksamhetsort Vänersborg