Officiellt namn: Lidingö stad Postadress: Stockholmsvägen 50 Ort: Lidingö Postnummer: SE-181 82 Land: Sverige Att: Lena Wennerklint E-post:lena.wennerklint@lidingo.se
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Hämtning av fett, slam och latrin.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänster
Tjänstekategori: nr 16: Avlopps- och renhållningstjänster, sanering och liknande tjänster
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Lidingö.
Nuts-kodSE110 Stockholms län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Entreprenaden omfattar: . Hämtning av slam från enskilda avloppsanläggningar på Lidingö fastland och på öar utan broförbindelse, . Hämtning av fett från fettavskiljare på Lidingö fastland och på öar utan broförbindelse, . Hämtning av latrin, . Transport till avlämningsplats.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
90500000 Avfallstjänster, 60100000 Vägtransporter, 60600000 Transport på vattenvägar, 60610000 Färjetransport, 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster, 90510000 Avfallshantering, 90511000 Sophämtning, 90512000 Avfallstransport, 90513600 Avlägsnande av slam, 90513700 Transport av slam, 90513900 Hantering av slam
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.