661607-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Falun: Städning och renhållning
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Städ i Sälen
Referensnummer: HSN 2022/8407
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90900000 Städning och renhållning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser städtjänster för Region Dalarnas verksamheter vid Sälens Vårdcentral och tre mottagningar utlokaliserade på fjället under december-april.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 3 600 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen