661650-2023 - ÄndringSverige-Huddinge: Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Projektorganisation, övergripande systemhandling
Referensnummer: UH-2023-177
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Konsulten ska för beställarens räkning upprätta en Övergripande systemhandling för allmänna anläggningar inom Flemingsbergsdalens planprogramområde. Syftet med systemhandlingen är att säkerställa genomförbarheten av allmän plats inom området.