See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Miljökonsulter för miljöundersökningar av material och farliga ämnen i byggnader
Beskrivning: Varmt välkomna att lämna ert bästa anbud i vår upphandling av rangordnat ramavtal för Miljökonsulter för miljöundersökningar av material och farliga ämnen i byggnader. Upphandlingen är uppdelad i 3 delområden utifrån Beställarnas administrativa och geografiska gränser. Ni lämnar anbud i ett eller flera av dessa delområden.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71313000 Miljötekniska konsulttjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Delområde 1: Falu kommun
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:107915:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 71317200 Hälso- och säkerhetstjänster, 71621000 Teknisk analys eller konsulttjänster
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Delområde 2: Avesta kommun, GBAB, & AIAB
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:107915:Lot:2
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Delområde 3: LudvikaHem AB & LKAB, Tryggheten i Ludvika Fastigheter KB
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:107915:Lot:3