661758-2022 - ResultatSverige-Växjö: Medicinsk utrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Spirometer
Referensnummer: 21RGK1256
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33100000 Medicinsk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser utrustning för utrustning avseende spirometri tillsammans med plattformsspecifika produkter och tjänster till Region Kronoberg.
Det innefattar leverans av komplett utrustning för lungfunktionsmätning inkl, spirometer, munstycke, filter och programvara.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48100000 Programvara för särskild industri, 48180000 Medicinsk programvara
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen