661762-2021 - ÄndringSverige-Örnsköldsvik: Skopor och gripanordningar till kranar eller grävmaskiner
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hjulgrävare 14-16 ton
Referensnummer: 21-043
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
42420000 Skopor och gripanordningar till kranar eller grävmaskiner
II.1.4.
Kort beskrivning
Örnsköldsviks kommun avser att köpa en hjulgrävare 14-16 ton, den kan vara ny eller demokörd max 500 timmar eller max ett (1) år gammal.