66186-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Rörledningar, ledningar, foderrör, rör och liknande föremål – Ramavtal - Injustering rörsystem
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal - Injustering rörsystem
Beskrivning: Ramavtalet omfattar injustering av rörsystem och i uppdragen ingår att i de fall dokumenterade injusteringsvärden saknas beräkna nya. Är injusteringsvärden angivna med gamla enheter ska omräkning utföras till nu gällande enheter. Ramavtal kommer att tecknas med två leverantörer enligt fast rangordning upp till 200 000 kr. Avrop överstigande 200 000 kr kan komma att genomföras genom förnyad konkurrensutsättning.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 44160000 Rörledningar, ledningar, foderrör, rör och liknande föremål
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:108567:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 44162000 Rörsystem