661907-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Ljudteknikertjänster
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ljudutrustning för professionell teaterverksamhet
Referensnummer: 21/11
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
92370000 Ljudteknikertjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Beställaren avser med upphandlingen att upphandla ett ramavtal för sitt fortlöpande behov av ljudutrustning. Upphandlingen omfattar utrustning inom sortimentsområdet ljudutrustning för professionell teaterverksamhet.
Beställaren avser med upphandlingen att teckna ett ramavtal med fyra (4) Leverantörer.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
32342000 Högtalare, 32342400 Ljudanordningar, 32342410 Ljudutrustning, 32342420 Studiomixer
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen