661950-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar – 24 timmars blodtrycksmätning
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
Titel24 timmars blodtrycksmätning
BeskrivningUpphandlingen avser ramavtal för 24 timmars blodtrycksmätning.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:118766:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 33112000 Utrustning för medicinsk bildbehandling med ultraljud och doppler, 33112320 Dopplerutrustning, 33123210 Apparatur för hjärtövervakning, 33124100 Diagnostisk utrustning, 33124130 Diagnostiska artiklar, 33195000 Patientövervakningssystem