661995-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Målning och glassättning – Ramavtal Fastighetsunderhåll Måleriarbeten
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal Fastighetsunderhåll Måleriarbeten
Beskrivning: Ramavtalet omfattar underhållsarbeten samt mindre entreprenader inom kategorin, måleriarbeten. Arbeten kan omfatta planerat och oplanerat underhåll. Entreprenadform är totalentreprenad för löpande underhåll och reparationer.
Intern identifierare: TFN/2024:00368
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45440000 Målning och glassättning
Ytterligare klassificering (cpv): 45442100 Målning, 45442110 Målning av byggnader, 45442120 Målning och påstrykning av skyddsöverdrag på konstruktioner, 45442121 Målning av byggnadsverk, 45442180 Ommålning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Ramavtal Fastighetsunderhåll Måleriarbeten