661997-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Byggnation av låg- och mellanstadieskola – Fridhemsskolan upprustning och ombyggnad
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelFridhemsskolan upprustning och ombyggnad
BeskrivningGavlefastigheter Gävle kommun AB upphandlar byggnation av ny F-6 skola inklusive rivning av den gamla skolan.
Intern identifierare13640
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45214210 Byggnation av låg- och mellanstadieskola
Ytterligare klassificering (cpv): 45111000 Rivning och förberedande anläggningsarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareFridhemsskolan upprustning och ombyggnad