Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Entreprenaddrift personlig assistans
Referensnummer: SON 2022/157
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 85312400 Annan omsorg än den som tillhandahålls av boendeinstitutioner
II.1.4.
Kort beskrivning
Socialnämnden kommer att upphandla drift av personlig assistans enligt SFB & LSS till de assistansberättigade som inte själva valt utförare. Annons planeras att publiceras i mitten av mars. Avtalsstart är beräknad till 2024-02-01.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen