662084-2022 - ResultatSverige-Växjö: Utrustning och instrument för tandvård och underspecialiteter
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Dentala units
Referensnummer: 22RGK771
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33130000 Utrustning och instrument för tandvård och underspecialiteter
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling omfattar ett ramavtal gällande dental units inklusive intraoral röntgen samt service/underhåll enligt beskrivning i kravspecifikation. Upphandlingen omfattar även installation/montering samt utbildning av användare.
Upphandlingen avser dental units inklusive intraoral röntgen till hela Region Kronoberg. Upphandlingen avser även operationsbelysning och tillhörande spegel.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33111500 Tandröntgen, 33131000 Tandläkarinstrument
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen