Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Rådgivare energi och installationer vvs och el
Referensnummer: FF 64/2021
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71315210 Rådgivning i samband med byggnadsteknik
II.1.4.
Kort beskrivning
Rådgivning
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 20 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas förhögsta antal delkontrakt: 7
Högsta antal delkontrakt som kan tilldelas en anbudsgivare: 7
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71314300 Konsulttjänster för energibesparing, 71315210 Rådgivning i samband med byggnadsteknik
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Rådgivning för att bistå med analyser, utredningar, strategier och genomförande vid drift, installationsunderhåll samt ny – och ombyggnad