See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Upphandling av konsulttjänster för bedömning av förslag om regelförenkling och försöksverksamhet i kommunal verksamhet
Beskrivning: Statskontoret upphandlar ramavtal för konsulttjänster för bedömning av förslag om regelförenkling och försöksverksamhet i kommunal verksamhet. Upphandlingen innehåller åtta olika anbudsområden. Anbudsgivare har möjlighet att lämna anbud i ett eller flera anbudsområden.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 80000000 Undervisning och utbildning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Anbudsområde A
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:117728:Lot:1
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Anbudsområde B
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:117728:Lot:2
Huvudklassificering (cpv): 85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Anbudsområde C
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:117728:Lot:3
Huvudklassificering (cpv): 85100000 Hälsovårdstjänster
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Anbudsområde D
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:117728:Lot:4
Huvudklassificering (cpv): 90700000 Miljötjänster
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Anbudsområde E
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:117728:Lot:5
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: Anbudsområde F
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:117728:Lot:6
Huvudklassificering (cpv): 60000000 Transporter (utom avfallstransport)
Del (anbudsområde): LOT-0007
Titel: Anbudsområde G
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:117728:Lot:7
Huvudklassificering (cpv): 79000000 Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet
Del (anbudsområde): LOT-0008
Titel: Anbudsområde H
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:117728:Lot:8
Huvudklassificering (cpv): 79311000 Undersökningar