See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Färskt mejeri Torsby och Sunne kommun 2024
Beskrivning: Sunne och Torsby kommuner har beslutat att i ett antal gemensamma upphandlingar upphandla livsmedel. Denna anbudsinbjudan avser Livsmedel – Färskt Mejerisortiment. Anbudet ska omfatta kommunernas behov av färskt mejerisortiment enligt produktspecifikation. Leverantörerna ska kunna leverera till de orter som anbudet avser enligt punkt 2.8 samtliga leveransställen enligt bilaga 4.1 och 4.2.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 03100000 Jordbruks- och trädgårdsprodukter
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: 1: Sunne
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:94258:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 03333000 Färsk komjölk
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: 2: Gräsmark
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:94258:Lot:2
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Torsby tätort
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:94258:Lot:3
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Östmark
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:94258:Lot:4
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Stöllet
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:94258:Lot:5
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: Sysslebäck
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:94258:Lot:6