662376-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas) – Radiation safety hutches - TomoWISE
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelRadiation safety hutches - TomoWISE
BeskrivningProcurement of the design, fabrication and installation of radiation safety hutches for the TomoWISE beamline at the MAX IV Laboratory in Lund, Sweden.
Intern identifierareV 2025/1370
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
Ytterligare klassificering (cpv): 35113000 Säkerhetsutrustning, 35113200 Utrustning för nukleärt och radiologiskt skydd, eller mot biologiska och kemiska agens
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareRadiation safety hutches - TomoWISE