Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Byggmaterial
Referensnummer: UH-2022-58
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 44100000 Konstruktionsmaterial och tillhörande föremål
II.1.4.
Kort beskrivning
Köp av virke och byggmaterial, inklusive måttbeställda varor. Avtalet omfattar dock inte måttbeställda köksluckor i kök där enbart luckor byts eller måttbeställda bänkskivor.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 14 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 44100000 Konstruktionsmaterial och tillhörande föremål, 44190000 Diverse byggmaterial
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Art: Byggmaterial
Omfattning:
Mängd: Obestämd