662458-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Stocksund: Reparation och underhåll av hissar
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Service av hissar och portar mm
Referensnummer: UH-2021-621
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50740000 Reparation och underhåll av hissar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen syftar till ett ramavtal för service och underhåll av hissar, inom Sundsvalls kommun med bolags fastigheter.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 7 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas för alla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Mitthem
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
50740000 Reparation och underhåll av hissar, 50750000 Underhåll av hissar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
xxx
Skifu
Del nr: 2
Sundsvall energi AB, Blåberget och Korstaverket
Del nr: 3
Sundsvalls kommun
Del nr: 4