Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Återlämningsrobot för bibliotekets medier på huvudbiblioteket
Referensnummer: Ks26 2021-30
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 30238000 Utrustning för biblioteksautomation
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget innefattar leverans och installation av sorteringsanläggning och återlämningsautomater anpassade för RFID på Linköpings Stadsbibliotek. Utöver detta innefattar uppdraget också utbildning för bibliotekets personal i hur utrustningen hanteras samt serviceavtal för utrustningen.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 30238000 Utrustning för biblioteksautomation
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Leverans och installation av sorteringsanläggning och återlämningsautomater anpassade för RFID på Linköpings Stadsbibliotek.