662784-2023 - ResultatSverige-Göteborg: Foto- och tillhörande tjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Fotograftjänster
Referensnummer: 02007-23
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79960000 Foto- och tillhörande tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Detta Ramavtal omfattar följande fotograftjänster (nedan Tjänsten):
• Porträttfotografering
• Reportagebilder
• Imagebilder
• Bildbearbetning.
Avtalsperiod
Avtalet träder ikraft den dag avtalet undertecknas av båda parter och gäller därefter i två år.
Havs- och vattenmyndigheten har ensidig rätt, men inte skyldighet, att förlänga avtalet med två år.
Den maximala avtalstiden kan alltså komma att uppgå till totalt fyra år.
Avtalet innebär inget åtagande från HaV:s sida rörande köp av specifik totalvolym under avtalstiden, men kan som mest komma att uppgå till 800 000 kronor.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
22315000 Fotografier, 24931200 Fotografiska emulsioner, 30121200 Utrustning för fotokopiering, 32354300 Fotofilm, 38650000 Fotoutrustning, 79960000 Foto- och tillhörande tjänster, 79961000 Fototjänster, 79961100 Annonsfotografering, 79961200 Flygfotografering, 79961300 Specialfotografering, 79961310 Borrhålsfotografering, 79961320 Undervattensfotografering, 79961340 Röntgenfotografering, 79961350 Ateljéfotografering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen