See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Vinterunderhåll Eskilstuna kommun
Beskrivning: Upphandlingens syfte är att säkerställa Eskilstuna kommuns behov av snöröjning, halkbekämpning och sandupptagning med vårsopning. Målet är att uppnå och upprätthålla god säkerhet och framkomlighet för samtliga trafikanter.
Intern identifierare: UE 23.121
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90620000 Snöröjning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Generell del - Obligatoriska krav
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Anbudsområde 1 till 19
Beskrivning: Se upphandlingsdokument.
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Anbudområde 20 och 21
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Anbudsområde 22