2. Förfarande
Förfarande
Titel: Transport och omhändertagande av schaktmassor
Beskrivning: Inhyrning av Lastbil (Schaktbil) med förare för transporter, i första hand åt verksamhetsområde Teknik. Omfattar två typer av fordon specificerade i upphandlingsdokumentet
Intern identifierare: 2025-00339
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 60000000 Transporter (utom avfallstransport)
Ytterligare klassificering (cpv): 60100000 Vägtransporter, 60181000 Uthyrning av lastbilar med förare
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000