Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Mobilitetshubbar
Referensnummer: 2023-00016IN
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 50100000 Reparation, underhåll och tillhörande tjänster för fordon och liknande utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Detta omfattar en RFI för en upphandling gällande skötsel och tillhandahållande av enpersonsfordon i mobilitetshubbar utspridda i staden. Angivet uppskattat avtalspris i systemet är en fiktiv summa och värdet kommer ses över inför en kommande upphandling
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 34422000 Cyklar försedda med hjälpmotor
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Leverantörens framtida åtaganden inom ramen för denna upphandling omfattar skötsel och tillhandahållande av enpersonsfordon i mobilitetshubbar utspridda i staden. Leverantörens åtar sig då också att ansvara för att underlätta för ett hållbart resande så väl som att säkerställa att hanteringen av enpersonsfordon inte sker på bekostad av andra intressen hos medtrafikanter.