663204-2022 - ResultatSverige-Ängelholm: Nät
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av trådlösa nätverksprodukter och tjänster
Referensnummer: KS 2022/373
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
32400000 Nät
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar successiva inköp av nätverksprodukter till UM:s Wifi-nät till exempel accespunkter, routers, switchar, licenser, support, byte, uppgraderingar och konsulttjänster.
Avropet för nätverksswitchar kommer att börja gälla efter att det nuvarande avtalet för "Nätversswitchar KS 2021/111" upphört att gälla 2023-12-14. Detta gäller bara för Ängelholms kommun.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
32410000 Lokalt nät, 32412000 Kommunikationsnät, 32412110 Internetnätverk, 32420000 Nätutrustning, 32421000 Nätkablar, 32422000 Nätkomponenter, 32424000 Nätinfrastruktur, 72400000 Internettjänster, 72410000 Leverantörstjänster, 72417000 Internetdomännamn, 72420000 Internetutvecklingstjänster, 72421000 Programutvecklingstjänster för Internet- eller intranätsklienter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen