663218-2021 - ResultatSverige-Malmö: Miljötekniska konsulttjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Miljökonsulttjänster
Referensnummer: UPP 2021/31
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71313000 Miljötekniska konsulttjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal avseende att bistå Malmö universitet och Lunds universitet med miljökonsulttjänster.
Upphandlingen är indelad i följande delområden:
Fastighetsrelaterade miljökonsulttjänster - ramavtal tecknas med fem (5) leverantörer
Miljöledningssystem och interna revisioner - ramavtal tecknas med tre (3) leverantörer
Upphandlingsrelaterade miljökonsulttjänster - ramavtal tecknas med tre (3) leverantörer
Anbud kan lämnas på ett eller flera delområden och anbudsgivare antas per delområde.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90700000 Miljötjänster, 90713000 Miljörådgivning, 90714000 Miljörevision
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen