See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Alternativ telefoni
Beskrivning: Region Hallands upphandling av alternativ telefoni.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 32552160 Telefoner för hörselskadade
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Totalkonversation
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:117398:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 32000000 Radio-, televisions-, kommuniktions- och telekommunikationsutrustning samt tillhörande utrustning, 32552150 Telefoner för synskadade, 33196200 Hjälpmedel för funktionshindrade personer, 48314000 Programvara för taligenkänning, 48510000 Programvara för kommunikation
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Texttelefon med taladirekt-funktion
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:117398:Lot:2
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Dövblind
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:117398:Lot:3
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Kognitiv enkel
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:117398:Lot:4