663269-2023 - ÄndringSverige-Luleå: Finansiell leasing
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
2023 Fordonsleasing Region Norrbotten
Referensnummer: 23/362
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
66114000 Finansiell leasing
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen syftar till ramavtal med ett antal leverantörer, för att säkerställa behovet av leasingbilar och service i personbilssegmentet för Region Norrbottens samtliga verksamheter.
Anbud kan lämnas för hela upphandlingen eller på delar av upphandlingen.