663284-2021 - ResultatSverige-Karlskoga: Uthyrning av bussar och långfärdsbussar med förare
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bussresor
Referensnummer: 2021-049
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
60172000 Uthyrning av bussar och långfärdsbussar med förare
II.1.4.
Kort beskrivning
Beskrivning av upphandlingen
Karlskoga kommun välkomnar till anbudsgivning avseende Bussresor.
Syftet med upphandlingen är att tillgodose behovet av beställningsresor med buss.
Upphandlingen avser ramavtal på 4 år.
Vi emotser ert anbud med intresse.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
60130000 Passagerartransport på väg för särskilda ändamål
II.2.4.