663310-2023 - ResultatSverige-Karlskrona: Vägtransporter
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Grusprodukter 2023
Referensnummer: KS 2023/6279 2.6.1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
60100000 Vägtransporter
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser grusprodukter mm för avhämtning samt leverans till Karlskrona kommun.
Upphandlande myndighet
Karlskrona kommun organisationsnummer 212000-0829.
Produkten/Tjänsten
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
14211000 Sand, 14212110 Grus, 14212400 Jord, 14212410 Matjord, 14213100 Makadam
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen