663335-2023 - ÄndringSverige-Örebro: Underhåll av offentlig belysning och trafikljus
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Drift och underhåll av gatubelysning 2023
Referensnummer: Tos 7703/2023
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50232000 Underhåll av offentlig belysning och trafikljus
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget avser arbete och ansvar för drift och underhåll samt reinvestering och i förekommande fall investeringar av belysningsanläggningar inom Örebro kommun.