66337-2021 - ResultatSverige-Uppsala: Ultraljudsapparat
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ultraljudsapparater
Referensnummer: UPPH2019-0222
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33112200 Ultraljudsapparat
II.1.4.
Kort beskrivning
Ultraljud av två olika typer, en enklare och en mer avancerad för successiva avrop inom Region Uppsala.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33112000 Utrustning för medicinsk bildbehandling med ultraljud och doppler
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen